Autor Tema: Sa flajtradara  (Posjeta: 382 vremena)

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #75 u: 12.05.2022. - 13:05 »
... prije par minuta nešta preletilo iznad kuće (Ryanair iz Stockholma) pa sam usput pogledal šta se dešava a ono muviiinga ko u priči

Rumunjska

Poljska

Malo sjevernije ima nešto ali niš zanimljivog (jedna bačva i JANKO 2 iznad Litve i jedan finac se spušta sa sjevera) ali bi moglo biti slijedećih dana s obzirom da su danas finci najavili da definitivno slijedećih dana podnose prijavu za pristup NATOu (vjerovatno će to biti početkom slijedećeg tjedna jer sutra je već petak a vjerujem da se takve odluke ne donose preko vikenda).

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #76 u: 12.05.2022. - 16:09 »
... uvijek postoji prvi put  :migmig:, otkad ovo pratim prvi put vidim nekakvi nadzorni avion sa posadom iznad Crnog mora

Global Hawk & RC-135W

jedan AWACS se vrti iznad Rumunjske (posebno su označena druga dva špijuna u odnosu na AWACSa)

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #77 u: 22.05.2022. - 17:26 »
... pratim danas jedan let i između ostalog zamjetim ovo ...

U čemu je fora? U pravilu, slijetanja se vrše sa zapadne strane jer su sa ove odakle je došao Ryanair malo povišena brda (niš strašno) a na istočnu stranu, u prailu, polijeću avioni. Ali očito ima i iznimaka.

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #78 u: 26.05.2022. - 10:41 »
... jutros je nekako začuđujuće jer nema nadzora (bar vidljivog) iznad Poljske i Rumunjske, nema čak ni Global Hawka iznad Crnog mora, ali ima zeru sjevernije ...

dva JANKOa u Litvi

iz Rumunjske dolazi jedan Challenger (taj mi je jako sumnjiv jer lako bi se mogao zadržati uz grannicu sa Bjelorusijom)

bačva je tek krenula kružiti iznad Rumunjske

a ku'š ti bajo ((dolazi iz Španjolske, točnije iz Gibraltara)

sitvacija iznad €urope (nismo ni svjesni koliko je tičurina u zraku dok se ovako nešta ne vidi)

zapeli su mi za oko ovi u dolasku iznad Turske, cijela kolona velikih A 380 (jasno, nisu svi na istoj visini ali ih je poprilično, raspoznaje ih se po najvećim ikonama)

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #79 u: 07.06.2022. - 10:01 »
... dugo nismo videli šta se dešava ... u biti ni nema nešta zanimljivog, svaki dan gotovo ista priča ...

nekakova monstruozna bačva iznad Poljske

Čelenđer iz Štokholma u dolasku

iznad Švecke se motaju dva Saaba

AWACS u dolasku iz Luxemburga za Rumunjsku

Čelenđer iznad Rumunjske u kruženju

dva NLOa, Antonov iznad Rumunjske (mogao bi biti ukrainski ali to ni 100% sigurno)

i ovaj u zaleđu Rijeke (po zvuku je helikopter, dok sam se ja pokrenuo već je prošal, i otišao je u smjeru Krka ... sad je opet prošal i videl sam ga, mislim da je jedan od ona dva Blekhouka)

...

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #80 u: 23.06.2022. - 06:58 »
... čujem pred par minuta zuji nešta iznad kuće pa da vidim na flajt radaru šta to ide na Krka a ono ....

OK, tica ko tica, niš posebno ali ... koja je ovo trasa  :?: :?: :?:

Prvi put vidim da avion na ovaj način dolazi na Krk (preko mora pa na pol Istre i onda okret u desno pa se poravnat sa Krkom ... inače u pravilu se ide preko Ilirske Bistrice - Matulja - pa na Krk)

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #81 u: 23.06.2022. - 11:40 »
Prije nekih petnajstak minuta preletio je jedan o naših blekhoukova a kako se kretao ka Krku sam išal videt šta to stoji na stajanci (aš su bile dve ikone na stajanci) a kad ono ...

O kakovom tiću se dela pročitajte ovdje

Sad vidim da mu je destinacija Reykjavik, morda ga samo tankaju

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #82 u: 23.06.2022. - 14:15 »
... preletio je jedan o naših blekhoukova ...
... evo ga opet, ode prema slovenskoj granici ...

... evo ga natrag

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #83 u: 16.07.2022. - 20:03 »
... čujem ja nešta se to uzjogunilo gore, leti pa leti a ono imaju organizirani panoramski let iznad Kvarnera   :haha:   (valjda je uključen u cijenu karte)

Offline thomcro

• Veteran foruma
Sa flajtradara
« Odgovori #84 u: 23.07.2022. - 06:26 »
... šta će to ovako rano na sabajle na Krk (dolazi iz Štutgarta)