Autor Tema: ORTS - Moji modeli  (Posjeta: 6428 vremena)

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
ORTS - Moji modeli
« u: 08.04.2019. - 23:14 »
Evo nekih mojih modela za ORTS:

HŽ 2062 114 HŽ Cargo

SŽ 813/814

SŽ 315/311 Gomulka

To su samo neki koje sam napravio, kao i onu 2062 112 Turner, a, uz nju još su tu i 2062 026, 2062 036, 2062 038, 2063 008, 2063 011, 1061 007, 1061 015, 1061 102, SŽ 363 Brižita (žuta i crvena) i SŽ 362.

Offline Ježko

• Administrator
  • Veteran foruma
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #1 u: 09.04.2019. - 10:50 »
Impresivna kolekcija modela i hvala ti što si podijelio svoje radove s nama. :palac:

S obzirom da si obradio većinu naših teških dizela, zanima me, imaš li možda u planu izraditi i HŽ seriju 2044?

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #2 u: 10.04.2019. - 07:59 »
Impresivna kolekcija modela i hvala ti što si podijelio svoje radove s nama. :palac:

S obzirom da si obradio većinu naših teških dizela, zanima me, imaš li možda u planu izraditi i HŽ seriju 2044?

Imam ali, trenutno ne znam kada jer imam problema sa pronalaženjem fotki od 2044 za teksture, a, i trenutno nisam baš od volje. Treba dosta koncentracije za napraviti nešto, a, ja je trenutno baš i nemam. Niti onaj SŽ 813/814 nisam završio do kraja kao niti Gomulku, samo sam ih testirao prije finalnog završavanja. Napravio sam i Etelku od INE (DL 200) samo niti ona nije još završena.

Offline Ježko

• Administrator
  • Veteran foruma
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #3 u: 10.04.2019. - 15:29 »
Imam ali, trenutno ne znam kada jer imam problema sa pronalaženjem fotki od 2044 za teksture, a, i trenutno nisam baš od volje. Treba dosta koncentracije za napraviti nešto, a, ja je trenutno baš i nemam. Niti onaj SŽ 813/814 nisam završio do kraja kao niti Gomulku, samo sam ih testirao prije finalnog završavanja. Napravio sam i Etelku od INE (DL 200) samo niti ona nije još završena.
Koje ti sve fotke nedostaju za izradu tekstura? Ako će zatrebati, rado ću ti staviti na raspolaganje neke od svojih fotografija 2044.

Bočnu stranu lokomotive imam snimljenu pod 90 stupnjeva za staro i novo bojanje, za prednji i stražnji kraj bi trebao pogledati, ali sigurno će se nešto naći, isto tako i za neke detalje na lokomotivi.

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #4 u: 10.04.2019. - 18:36 »

Koje ti sve fotke nedostaju za izradu tekstura? Ako će zatrebati, rado ću ti staviti na raspolaganje neke od svojih fotografija 2044.

Bočnu stranu lokomotive imam snimljenu pod 90 stupnjeva za staro i novo bojanje, za prednji i stražnji kraj bi trebao pogledati, ali sigurno će se nešto naći, isto tako i za neke detalje na lokomotivi.

Bočne strane mi trebaju obadvije (lijeva i desna) s obzirom da su bočne strane većinom malo različite u nekim detaljima, i prednja i zadnja strana (niski i visoki nos).

Offline Laurus97

• Administrator
  • Veteran foruma
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #5 u: 10.04.2019. - 21:56 »
Prekrasno!  :palac:

Jel trebaš možda teksture od Asea, Ličanki, Mađara i Šveđana (možda bi se našlo i još nešto vučnih vozila)? Imam neke fotkane bočno...
Također imam i dosta teretnih vagona fotkano bočno pod 90°, pa ako trebaš?

Željeznica je bolest ili ljubav,
od nje se ne može obraniti,
kada te jednom privuku željezničke tračnice,
od njih se više nikad ne možeš maknuti.
:pamet:

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #6 u: 11.04.2019. - 17:24 »
Prekrasno!  :palac:

Jel trebaš možda teksture od Asea, Ličanki, Mađara i Šveđana (možda bi se našlo i još nešto vučnih vozila)? Imam neke fotkane bočno...
Također imam i dosta teretnih vagona fotkano bočno pod 90°, pa ako trebaš?

Od Ličanki bi dobrodošle fotke ako su visoke rezolucije da možda popravim teksture od postojećih i napravim još koju. Asea mi ne treba jer nju nisam niti radio s obzirom da je već napravljena za MSTS, a, radi i u ORTS. Međutim trenutno mi trebaju fotke od 2044 (novo bojanje u plavo sa srebrnim linijama) i to obje bočne strane, niski nos i visoki nos. Može i od teretnih vagona ako imaš jer baš nešto razmišljam da napravim koji s obzirom da naših teretnih vagona baš i nema za MSTS/ORTS kao niti putničkih. Nađe se nešto ali slabo o dosta loše napravljeno.

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #7 u: 13.04.2019. - 11:14 »
Ovako izgleda unutrašnjost Gomulke:

a, ovako Etelka DL-200 od INE:

Htio sam napraviti i našu Litorinu ali na žalost nisam našao upotrebljive fotke za teksture pa je mogu napraviti samo u izvornom bojanju u kakvom je i Gomulka.

Offline Laurus97

• Administrator
  • Veteran foruma
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #8 u: 16.04.2019. - 10:19 »
Od Ličanki bi dobrodošle fotke ako su visoke rezolucije da možda popravim teksture od postojećih i napravim još koju.
...
Može i od teretnih vagona ako imaš jer baš nešto razmišljam da napravim koji s obzirom da naših teretnih vagona baš i nema za MSTS/ORTS kao niti putničkih. Nađe se nešto ali slabo o dosta loše napravljeno.

Imam par Ličanki bočno pod 90° fotkano (fotke su sve u visokoj rezoluciji).

A vezano za vagone, najviše imam pofotkanih Easa i Eaosa, ali imam i par Rilsova, Faccsa, Hbisa, Tadsa, U-tz (službenih Cargovih), Gasova, Hrrs i moguće još kojih.

Također imam i nešto pofotkanih putničkih vagona bočno pod 90°, pa ako hoćeš pošaljem ti to sve?  :)

Željeznica je bolest ili ljubav,
od nje se ne može obraniti,
kada te jednom privuku željezničke tračnice,
od njih se više nikad ne možeš maknuti.
:pamet:

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
ORTS Moji modeli
« Odgovori #9 u: 17.04.2019. - 08:10 »

Imam par Ličanki bočno pod 90° fotkano (fotke su sve u visokoj rezoluciji).

A vezano za vagone, najviše imam pofotkanih Easa i Eaosa, ali imam i par Rilsova, Faccsa, Hbisa, Tadsa, U-tz (službenih Cargovih), Gasova, Hrrs i moguće još kojih.

Također imam i nešto pofotkanih putničkih vagona bočno pod 90°, pa ako hoćeš pošaljem ti to sve?  :)

Može. Hvala!  :)

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #10 u: 14.05.2019. - 14:08 »
Evo ja započeo 2044  :D ovo je samo bazni model bez FreightAnimation:

Za sada sam za teksturu čela dužeg nosa uzeo fotku koju sam našao na net-u, za probu je dobra ali ću morati ipak koristiti bolju za finalni model. Ovo je samo probna verzija baznog modela sa teksturama, morat ću ipak malo popraviti bočne teksture i zamjeniti teksturu čela dužeg nosa. I naravno napraviti još i dodatne detalje koji fale kao FreightAnimation. Nadam se da vam se sviđa mala karavela 2044.

Offline Ježko

• Administrator
  • Veteran foruma
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #11 u: 14.05.2019. - 19:46 »
Odličan početak, već sad predobro izgleda! :palac:

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #12 u: 14.05.2019. - 23:27 »
Odličan početak, već sad predobro izgleda! :palac:

Hvala! Za sada je to samo početak, a, finalni model mora biti još bolji.  :D

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #13 u: 29.05.2019. - 18:33 »
Dok me ne uhvati volja da završim 2044 odlučio sam napraviti nove HŽ MDDlm vagone za ORTS. Naime bio sam već napravio 4 MDDlm vagona ali svi su bili prazni, pa sam odlučio napraviti nove koji će imati i aute. A, to bi izgledalo odprilike ovako:

Prazan

I jedan sa autima

A, ovo su gornja vrata iz bližega

Nadam se da sam pogodio veličinu rupa na mreži. A, ovo je sam freightAnimation bez vagona:

Još fale neke teksture i detalji na FreightAnimation ali većina toga je napravljena.

Offline garfield

• Veteran foruma
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #14 u: 30.05.2019. - 17:32 »
Lijepo  :palac:

Šteta je što u MSTS-u i ORTS-u nema mogućnosti tovarenja produkata kao u Trainzu. Jer to bi za ovaj vagon bilo idealno, tovariti ga različitim vozilima prema potrebi.