Autor Tema: D'Agostini CP 1200 - prerada u JŽ 642  (Posjeta: 73 vremena)

Offline thomcro

• Veteran foruma
D'Agostini CP 1200 - prerada u JŽ 642
« u: 07.11.2020. - 10:20 »
Prije par godina izlazila je edicija Lokomotive od D'Agostinija i u reklamama najave to je jako pompozno i lijepo izgledaalo no nakon izlaska prvog broja sav žar je nestao jer su modeli ustvari bili bezvezni. Najavljivano je kao N mjerilo ali to nije imalo veze sa nikakvim željezničkim modelarstvom. Na koncu je izašlo 12 brojeva, sa pripadajućim modelima, i onda se samo bez riječi objašnjenja ugasilo. No, nije baš sve bilo tako crno, bilo je i svijetlih trenutaka. Izdan je model PKP Ty5 i portugalski juro CP1200 koji su svijetli primjerci, koliko god je to moguće. Ja sam kupio od svega toga, između ostalog, dva jureka. Jedan je, za sad, ostal u CP bojanju a drugi je rastavljen i biti će obojan u JŽ zelenu verziju.

Prije par dana, na preporuku, sam kupil odstranjivač laka za nokte (bez acetona!!!) i skinul boju koliko se dala. Vjerovatno da će sve trebat još par puta proć dok se većinom ne skine ali i sad već dobro izgleda jer je sve izgledalo ko da je plastika okupana bojom ...

Kako se vidi na fotografijama, skratio sam i sam postament koji je na rezu pokitan iznutra ali će ga trebat još malo pokitat i sa vanjske strane. Kitan je sa Revellovim putom. Uglavnom, probat ću skinut još malo boje sa oklopa i onda sve prešpricat temeljnom i pripremiti za konačno bojanje.