Autor Tema: Pruga M203 Rijeka - Šapjane - DG  (Posjeta: 128 vremena)

Offline Laurus97

• Administrator
  • Veteran foruma
Pruga M203 Rijeka - Šapjane - DG
« u: 20.01.2020. - 20:31 »
Prezentacija EU projekta Škrljevo – Rijeka – Jurdani

Pozivamo vas na prezentaciju Projekta „Izrada projektne dokumentacije za izgradnju drugog kolosijeka, modernizaciju i obnovu na dionici željezničke pruge Škrljevo– Rijeka – Jurdani“,koja će se održati u četvrtak 23. siječnja 2020. s početkom u 10.30 sati u vijećnici Grada Rijeke, Korzo 16, Rijeka.

Projekt s 85 posto sredstava sufinancira Europska unija iz Instrumenta za povezivanje Europe (CEF – Connecting Europe Facility).

Cilj prezentacije bit će građanima prikazati projektirana rješenja za izgradnju drugog kolosijeka, obnovu i modernizaciju postojeće pruge te prikaz granica obuhvata s ishođenom lokacijskom dozvolom. Posebna pozornost bit će posvećena prednostima koje će provedbom Projekta dobiti građani Rijeke u prometnom sustavu Grada Rijeke i njegove okolice.

Projekt će prezentirati predstavnici HŽ Infrastrukture (nositelja Projekta) te predstavnici tvrtke Institut IGH d.d. (član zajednice ponuditelja koji su izrađivači navedene projektne dokumentacije).

Radujemo se vašem dolasku!

(HŽ Infra)

Željeznica je bolest ili ljubav,
od nje se ne može obraniti,
kada te jednom privuku željezničke tračnice,
od njih se više nikad ne možeš maknuti.
:pamet:

Offline thomcro

• Veteran foruma
« Odgovori #1 u: 25.07.2021. - 20:37 »
...neznam koliko ste upoznati sa time, jučer sam razgovarao sa Kapotom i rekao mi je ... trenutno na šanpeterskoj pruzi nema ni jednog redovnog teretnog vlaka. Navodno da eventualno prođe jedan na tjedan a češće i ređe. Trenutno voze samo putnčki, dva para 'hitrog janeza' do Šapjana i sedam pari  'prigradskih' do Permana.

U čemu je stvar i zašto je tako nemam pojma (ustvari, čuo sam neke priče ali nebi o tome jer zadire u politiku a to je onda uvijek 'ples po žici'  ...)

Offline thomcro

• Veteran foruma
« Odgovori #2 u: 02.12.2021. - 19:06 »
Imam pitanje(a): javio mi je danas popodne Kapo da, sad više nisam siguran je fotografija ili informacija, da  je na fejsu objavljeno da je pruga prema šapjanama zatvorema do kraja svibnjaa slijedeće godine. ima kakvim informacija po drugim forumima, na fejsu?

Da razumijete o čem pitam, evo skrinšoti sa GE

iz visokoga

navodno je dignuta pruga i donji stroj ispod ZTCa

pretpostavljam da se odnosi na dio koji je označen plavo

Ili evo kako je to izgledalo prije par godina, snimljeno iz nebodera Novog lista, ovo o čem se radi odnosi se na dio iznad mosta pa prema vrhu fotografije

ili ovako sa tla, ovaj dio

Kako mi je Kapo rekao, dignuto je sve: pruga, pragovi, kontaktna i stupovi, donji stroj ... što upućuje samo na jedno, delat će se most samo je dilema koji, željeznički ili cestovni

Offline thomcro

• Veteran foruma
« Odgovori #3 u: 03.12.2021. - 13:34 »
... dobio sam fotografije toga što se radi ...

Tko je autor nemam pojma (moguće Z.Mančić)