Autor Tema: Autotrolej - fotografije  (Posjeta: 512 vremena)

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« Odgovori #15 u: 01.07.2022. - 16:19 »
... danas smo se silom prilike vozili u IVECO Crosswayu* ...

... snimljeno na rečkoj Delti

*
Morali smo po Mazdu na Kastav (bila je na servisu za tehninički) pa smo išli sa ovim busom ... koje je to smeće od busa, najbolje polit sa pol litre bencine i važgat. Bus je ko fol niskopodni ali ako oćete sjest morate se popet na otprilike 30 cm podignuti dio gdje je stolica (u prednjoj polovici) a iza je pod dignut za tri stepenice (gore jesu normalne visine stepenice ali treba doć do gore). I još me onda lik (nenamjerno, naletio je na nekakovog ležećeg drota!) strese tako da mi je na koncu otpala kičma od bolova. Mislim da sam se u ovome vozio danas i nadam se nikad više.

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« Odgovori #16 u: 30.07.2022. - 11:49 »
U 'Autotrolej' su stigli novi busevi i između ostalog došli su novi minibusevi marke IVECO Feniksbus. Jučer mi je Kapo poslao par fotografija novog čuda ...

Po informacija koje sam dobio za sad vozi samo jedan i to na linijama koje gravitiraju Permanima (ka selima prema Učki, Pasjaku, Rupi, ...). Bus ima automatski mijenjač i ima zračne jastuke umjesto lisnatih opruga što znači da je vrlo ugodan u vožnji (za razliku od prvih Kaćamalija koji su imali lisnate opruge i bili su strašno neudobni, pogotovo u stražnjem djelu)