Autor Tema: Autotrolej - fotografije  (Posjeta: 110 vremena)

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« u: 28.04.2021. - 08:55 »
Po nekim mojim neprovjerenim informacijama svi mini busevi 'Autotroleja' firme Cacciamali su rashodovani i više ne voze

Sve osim zadnje fotografije nimljene su na Grobinšćini (godine se nemogu točno sjetiti ali negdje 2011-te), zadnja je snimljena u Rijeci preko puta željezničkog kolodvora.

za ove autobuse nije nikakva šteta što ih se 'Autotrolej' riješio jer su bili izuzetno neudobni, pogotovo u zadnjem djelu jer je zadnja osovina bila jako kruta (mada mislim da se njezina krutost mogla regulirati) i tamo se osjetila gotovo svaka neravnina na cesti. Ako si htio u Rijeci doživjeti kako izgleda vožnja na roller coaster-u  trebalo je napraviti đir na nekoj liniji sa kaćamalijem. Osim toga vrata su im se užasno sporo otvarala, nisu bili klimatizirani (ali su imali velike klizne prozore pa se to moglo na neki uvrnuti način kompenzirati). Sve u svemu smeće od buseva. Uglavnom su vozili na rubnim linijama gdje su ceste bile uske.

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« Odgovori #1 u: 28.04.2021. - 10:00 »
Prije par godina kad je 'Autotrolej' odlučio plinificirati flotu nabavili su i nekoliko mibuseva, klimtiziranih!, firme Irisbus Capena Urby koji voze na stlačeni plin i oni su svjetlo plave boje ...

Vrlo su, po konstrukciji, slični kaćamalijima ali im je zadnji dio bio spušteniji za stepenicu i vrata su se malo brže otvarala. Ja sam ih osobno izbjegavao upravo zbog plina i nisam se njima vozio ako baš nisam morao (bilo je situacija kad ta čuda jednostavno nisam mogao izbjeći). Doduše, ako baš ne moram i ako sam to ikako mogao izbjeći bježao sam od plinskih buseva a ako sam i morao ući unutra onda sam se držao srednjih vrata u prednjem djelu jer ... strah je vrag  :haha:  da nebi bilo

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« Odgovori #2 u: 28.04.2021. - 10:29 »
... našao sam jednog na GE, kaćamali u centru Čavli

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« Odgovori #3 u: 13.05.2021. - 14:47 »
... danas sam snimio Kapenu 205 na rotoru kod rečkog tavera na lijini 1B (svojedobno su ukinuli tu liniju ali očito opet vozi)

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« Odgovori #4 u: 05.06.2021. - 19:58 »
... dobio sam par fotografija od čeličane i dozvolu da ih objavim ...

ono novo čudo 'OTOKAR'

MAN Lions Regio

IVECO (plinska furuna) Irisbus Citelis CNG

Merđo Conecto solo

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« Odgovori #5 u: 14.07.2021. - 19:12 »
... snimljeno danas na Jelačiću

petarda

triestduja

petarda i triestduja

vela plinska furuna

mića plinska furuna

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« Odgovori #6 u: 04.10.2021. - 22:02 »
Kako je Kapo prije mjesec dana počeo raditi u Troleju tako s vremena na vrijeme dođe poneka fotografija

snimljeno ujutro 04.10.21. u Brce (blizu Pasjaka, blizu slovenske granice)

Kapo trenutno vozi Otokara Navigo a polazna stanica mu je u Permanima.

Offline thomcro

• Veteran foruma
Autotrolej - fotografije
« Odgovori #7 u: 21.10.2021. - 11:44 »
... došle su jutros dvije nove fotografije od Kapota, sad vozi na liniji 10 za Kostrenu/Šoiće i vozi novog MAN-a